1% dla OSP GORZÓW ŚLĄSKI

Wraz z nowym rokiem rozpoczął się okres rozliczeń z fiskusem dochodów, uzyskanych w poprzednim roku. Po raz kolejny możemy też jeden procent należnego podatku dochodowego przekazać, zamiast Państwu, dowolnej organizacji mającej status organizacji pożytku publicznego. W ten sposób mamy możliwość zdecydowania, w jaki sposób i przez kogo zostanie wykorzystany pobrany nam podatek,
pomóc organizacji i nie stracić przy tym ani złotówki.

Z pieniędzy pozyskanych z 1% podatku od lat korzystają również Ochotnicze Straże Pożarne. Zdecydowana większość OSP nie posiada wprawdzie statusu OPP i nie można przekazywać środków bezpośrednio na ich rzecz, niemniej jednak posiada go sam Związek OSP RP.

Aby przekazać naszej jednostce 1% podatku - należy wpisać w pozycji numer
KRS: 0000116212 (Związku OSP RP) następnie wypełnić należną kwotę,
oraz wskazać CEL SZCZEGÓŁOWY 1% wpisując:

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA GORZÓW ŚLĄSKI, UL.CHOPINA 6,
46-310 GORZÓW ŚLĄSKI, WOJ. OPOLSKIE.

Uważamy, że jest to dobry sposób, aby wspomóc strażaków, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów i przy minimalnym nakładzie pracy. Możemy mieć przy tym pewność, że pieniądze nasze nie zostaną zmarnowane – Zarząd Główny ZOSP RP opracował regulamin przekazywania otrzymanych wpłat dla konkretnych jednostek i Oddziałów Związku. Rozumiejąc potrzeby jednostek OSP, Oddziały Związku podejmują uchwały w których rezygnują ze swoich przydziałów na rzecz jednostek OSP.

Nasza organizacja utrzymuje gotowość i sprawność sprzętu dzięki dotacjom budżetowym i pomocy społeczeństwa. Ciągłe doposażenie naszej jednostki to lepsza pomoc dla mieszkańców Gorzowa Śląskiego i okolic.

© 2009 OSP-GS. Wszelkie prawa zastrzeżone. 0.004 | powered by jPortal & optimized by Marcin Guzenda www.vinao.pl