MDP

MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA
PRZY OSP GORZÓW ŚLĄSKI

MDP przy OSP w Gorzowie Śląskim została powołana w celu zainteresowania młodzieży działalnością społeczną, w szczególności na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowania jej do służby w szeregach OSP. Jest to twór o bardzo długich korzeniach. 70% strażaków z Gorzowa Śląskiego zaczynało swoją przygodę z pożarnictwem właśnie w drużynie młodzieżowej. Zbiórki drużyny organizowane są w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18:00. Zajęcia MDP są zróżnicowane i wymagają dużego zaangażowania. W okresie wiosenno-jesiennym zajęcia mają głównie charakter szkoleń praktycznych. Członkowie drużyny uczą się i ćwiczą elementy, które wykonują strażacy w czasie prawdziwych akcji. Członkowie drużyny uczą się dyscypliny i zachowania porządku, nieodłącznych elementów strażackiego życia. Członek MDP po uzyskaniu pełnoletniości na wniosek Opiekuna MDP może zostać przeniesiony w skład członków czynnych OSP na podstawie uchwały Zarządu OSP.
Opiekunami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej  przy OSP Gorzów Śląski są
Monika Korzeniowska, Agata Korzeniowska oraz Edmund Bryś.

Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku od 10 do 18 lat do wstąpienia w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Gwarantujemy przeżycie wspaniałej przygody oraz możliwość podnoszenia wiedzy i umiejętności w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej oraz ratownictwa medycznego. Osoby zainteresowane członkostwem mogą zgłaszać się mailowo, za pośrednictwem facebooka lub najzwyczajniej przyjść do nas w każdy pierwszy piątek miesiąca.

Klikając na poniższe linki można zaznajomić się z aktualnymi regulaminami
obowiązującymi w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej

Aktualny skład MDP Gorzów Śląski:

• Dominika Kulesza
  • Julia Kulesza
  • Anna Giza
  • Anna Płonka
  • Agata Hofman
  • Monika Korzeniowska
  • Agata Korzeniowska
  • Weronika Wiśniewska
  • Ewelina Kociubińska