Info o nas

Informacje dotyczące naszej jednostki

Informacje ogólne:

Ochotnicza Straż Pożarna w Gorzowie Śląskim została założona 23 marca 1890 roku. Dnia 15 marca 1995 roku decyzji Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nasza jednostka została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i obecnie zaklasyfikowana jest jako jednostka typu S-3

Teren działania:

Teren objęty naszą opieką to obszar gminy Gorzów Śląski który zajmuje 154,12 km2 z czego 18,68 km2 mieści się w granicach administracyjnych miasta. Tereny zalesione zajmują 22% terenu gminy, a jej użytki rolne 70%. Liczba mieszkańców miasta i gminy to przeszło 7600 osób. W skład gminy wchodzi 14 sołectw : Uszyce, Zdziechowice, Krzyżanowice, Goła, Nowa Wieś, Budzów, Pakoszów, Kobyla Góra, Dębina, Pawłowice, Kozłowice, Skrońsko, Jamy i Jastrzygowice.

Stan wyszkolenia oraz ilość funkcyjnych:

> Naczelnicy OSP - 2
> Dowódcy OSP - 11
> Operatorzy sprzętu - 10
> Kierowanie ruchem drogowym - 6
> Ratownicy techniczni - 18
> Ratownicy medyczni KSRG - 10
> Współdziałanie z LPR - 4
> Napełnianie butli - 3
> Szeregowcy OSP - 38

© 2009 OSP-GS. Wszelkie prawa zastrzeżone. 0.01 | powered by jPortal & optimized by Marcin Guzenda www.vinao.pl